Evren TEZCAN

Ortaca Belediye Başkanı

1979 yılında Köyceğiz’de doğdum. İlkokul ve ortaokulu Dalyan’da, lise öğrenimimi Ortaca Lisesi’nde tamamladım. Üniversite eğitimimi yurt dışında Near East University’de işletme üzerine bölüm birincisi ve yüksek onur derecesiyle tamamladım. Akabinde, Yüksek lisansımı Amerika Birleşik Devletleri’nde University Of North Alabama’da İşletme alanında, uluslararası ticaret uzmanlığı üzerine yaptım.

Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası, Uluslararası Çalışma Örgütü, Uluslararası Af Örgütü, Avrupa Birliği, Moody İnternational, Bureav Veritos,Det Norske Veritas, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Ege İhracatçılar Birliği, İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi, İzmir Ticaret Odası, Türk Dış Ticaret Vakfı gibi birçok ulusal ve uluslararası kurumların düzenlemiş olduğu eğitim ve seminerlere katılarak sertifikalar aldım. Bu eğitimlerle kendimi geliştirerek çeşitli alanlarda bilgi ve beceriler edindim.

Yüksek lisansımı tamamladıktan sonra, turizm ve tarım alanında faaliyet gösteren aile şirketimizde çalışmaya başladım. 15 yıldır aile şirketimizde yönetici olarak görev yapmaktayım.

Ayrıca, sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görev alıyorum. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Dalaman-Ortaca-Köyceğiz Turizm Birliği, Muğla Yerel Tohum Derneği, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği, Dalyan Kültür ve Çevre Koruma Derneği, Dalyan Otelciler Derneği ve Dalyan Su Sporları Derneği’nin üyesiyim ve bu derneklerin bazılarında yönetici olarak bulunmaktayım. Bu kuruluşlar aracılığıyla, topluma faydalı olmak için çalışıyorum.

İyi derecede İngilizce biliyorum. Evli ve bir kız çocuk babasıyım.