Alim UZUNDEMİR
Ortaca Belediye Başkanı

Özgeçmiş

 

1967 yılında Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. ve 1968 yılında Ortaca’ya yerleşti. 1987-1988 yıllarında Şırnak’ta vatani görevini yapan Uzundemir, iki yıl esnaflık yaptıktan sonra baba mesleği olan fırıncılığa başladı.

Sarçed Yönetim Kurulu Üyeliği, Cami Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Ortacaspor Klübü’nde Yöneticilik ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. 2014-2019 yılları arasında Ortaca Terzialiler Mahallesinde muhtarlık yaptı.

3 çocuk babası olan  Alim Uzundemir, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ortaca’nın 16. Belediye Başkanı seçildi.

Başkanın Mesajı

            Sevgili Ortacalılar;

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Halkımızın tercihi ile Ortaca Belediye Başkanlığı gibi şerefli ve onurlu bir göreve geldim. Bunun sonsuz gururunu yaşamaktayım. Bizleri bu göreve layık gören tüm Ortacalılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ortaca Belediyesi’nin kapısı her zaman sizlere açık olacaktır. Sosyal belediyecilik odaklı, objektiflik ve eşitlik ilkesi ile her bireye her sokağa, mahalleye eşit hizmet götürmeye çalışacağız. Hizmetlerimizde insanı ve insan onurunu kendimize rehber edineceğiz.

Bizler sadece yönetici değil, hizmet için birer aracıyız. Sorunlarımızı, sıkıntılarımızı halkımızla el ele birlikte aşarak Ortaca’yı geleceğe taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.